מאז ומתמיד אהבתי לאכול פנקייקים וקרפים צרפתיים.

אני זוכרת, שאני וחברות אהבנו לעשות ניסויים במטבח כשהיינו בבית הספר היסודי. במיוחד זכורים לי הנסיונות בהכנת פנקייקים במטבח שבבית ילדותי. מחבתות שכמעט נשרפו, פנקייקים כמעט שחורים וריח שרוף בכל הבית. עם הזמן גם השתפרנו ועשינו ארוחות פנקייק מטורפות, עם קצפת, סירופ מייפל, גלידה וסוכריות. אפשר לומר שחווית הפנקיקים נשארה איתי. ועד היום אני תמיד שואלת את עצמי איך לעזעזאל אכלנו כל כך הרבה מתוק?!

אין מה לעשות, לאכול פנקייק אמיתי, עם גלידה וקצפת, זה הכי טעים שיש. אבל, היום אני מעדיפה להתפנק בארוחה שכזו לעיתים רחוקות מאוד. תכלס, כל הקצפת המתוקה, והגלידה, מתוקה אף היא, הפנקייק וסירופ מייפל­ זה יותר מדי מתוק, וכל מה שיותר מדי, זה אף פעם לא טוב.

אבל בכל זאת, אני ממש נהנת מהחוויה עצמה, של הכנת ואכילת פנקייק כל כך טעים ומענג. מגוון טעמים שונים בפה, שכבות של בצק מתקתק ורך, שילוב מושלם לארוחת בוקר. אז מצאתי פיתרון­ אלטרנטיבי מעולה, גם בריא, ללא הקמח וכמות הסוכר, גם משביע, גם טעים וגם שומר על הגזרה.

הכירו את הפנקייק בננה שלי –

לכמות של 5­-6 פנקייקים (בגלל שהם אווריריים הכמות מתאימה למנה אחת)

המצרכים:
– בננה אחת ל-­3 ביצים.
– סירופ מייפל/דבש/סילאן
– פירות העונה
– גוג׳י ברי
– כפית זרעי צ׳יה
– 2-­3 אגוזי מלך
– 2­-3 אגוזי ברזיל
– 2­-3 אגוזי קשיו
– 2­-3 אגוזי פקאן
– קינמון
– שמן קוקוס

אופן הכנה:
להכנת הבלילה, מעכו היטב את הבננה וערבבו עם 3 הביצים. ממליצה להשתמש בבלנדר הכי פשוט שיש, כדי ליצור בלילה במרקם המזכיר בלילה של פנקייק (בגלל שאין קמח במתכון­, הבלילה יוצאת דלילה יותר) חממו את המחבת, שמנו אותו במעט שמן קוקוס והתחילו לייצר פנקייקים עגולים ?

אופן הגשה: חתכו לחתיכות קטנות את הפירות והאגוזים והניחו יפה בצלחת עם ערימת הפנקיקים קשטו עם הגוג׳י בריז וזרעי הצ׳יה את ערימת הפנקייק. הוסיפו מעל הכל מעט מאבקת הקינמון וסירופ מתוק שתבחרו. (אני בחרתי בסירופ מייפל)

צלמו ותייגו maymor.tv@ וספרו לי איך היה… בתיאבון ?

באהבה,
מאי