האם אפשר להוריד שומן מאזור ספציפי בגוף? זו שאלה שאני נשאלת המון.

לצערי הרב, אי אפשר להגיד לגוף שלנו מאיפה לשרוף שומן.
אין לנו שליטה איפה הגוף שלנו יחליט קודם כול להשיל את השומן, כי שריפה של השומן מתבצעת בצורה שונה ובאזורים שונים כל הזמן, ולכל אחת מאיתנו יש את האזורים היותר עקשניים שלה שגם תלויים בגנטיקה.

אז אני רוצה שתדעי שיש את האזורים העקשניים האלה כמו ידיות האהבה, הבטן התחתונה, ירכיים, ישבן, יד אחורית. אלו אזורים שהם באמת מאוד מאוד עקשניים וזה פשוט ככה, ואצל כל אחת ואחת, ויש מי שזה אצלה שיותר קשה לה להוריד בישבן, אבל יותר קל לה ישר שיראו את הריבועים, ויש מישהי שיותר קשה לה להוריד בבטן, אבל קל לה להיפטר מירכיים או יד אחורית. וכדי בעצם להוריד את זה, זה באמת דורש המון עקביות, דיוק והתמדה. התמדה באימונים, התמדה בתזונה.

מה שאני רוצה להגיד זה שאי אפשר להוריד שומן מאזור אחד בגוף באמצעות תרגיל ממוקד לאותו אזור. אי אפשר וזה גם לא מומלץ.
אם את רוצה להוריד שומן למשל מהבטן, אפשר כמובן לתת יותר דגש לתרגילי בטן ובסיום אימון לעשות עוד כמה דקות של תרגילים ממוקדים לבטן, או להוסיף עוד איזשהו אימון בטן במהלך השבוע. אבל בואי נגיד ככה, אם את תעשי כל יום רק תרגילים לבטן, 1,000 כפיפות בטן כפול 3 ותתאמני רק בטן, בטן, בטן, בטן, בטן כל היום, זה לא מה שיוריד את השומן, והגוף שלך לא יבוא ויגיד: "וואו! זאת, איך היא משקיעה בבטן. אני רוצה עכשיו לשרוף שם את השומנים". זה פשוט לא עובד ככה, ויותר הגיוני שכמות גדולה של חזרות של כפיפות בטן תביא לדלקות, לקרעים ולפציעות ברקמה של השריר שאנחנו מפעילים. אוקיי?

אז מה כן מומלץ?

עבודה מאוזנת על כל הגוף. עבודה על פלג הגוף העליון, עבודה על שרירי פלג הגוף התחתון, עבודה של כל הגוף.(בדיוק מה שיש בסטודיו M3. בדיוק מה שמסודר בתוכנית האימונים בכל שבוע)
אני בעצם מאמנת במהלך השבוע בסטודיו M3 את כל קבוצות השרירים. אני לא עובדת רק על הישבן או רק על הבטן, אלא על הכול בצורה מאוזנת.
חשוב לשלב אימונים אירוביים. למשל ריצה, הליכה, חבל, אם יש לך אופני כושר בבית, מכשיר אליפטי, סטפר. כל אלו הם אפשריים. וגם כמובן אימוני הדאנס-קרדיו.
אימונים אלו מסייעים לשיפור הכושר הגופני ושריפה של השומנים. ממליצה לפחות חצי שעה עד שעה. ממליצה לבצע גם אימוני הקרדיו-היט. זה אומר אינטרוולים בעצימות גבוהה, אינטרוולים של ספרינטים. באימונים אלו זה הזמן וזה המקום באמת להוציא את עצמנו מאזור הנוחות, ובאמת להרגיש קצת איך זה מרגיש על גבול היכולת.

אם יש איזשהו אזור מסוים שאת רוצה לתת לו קצת יותר דגש, אין בעיה. אפשר ללכת לאזור הקטגוריות
ולבחור עוד אימון ישבן, או עוד אימון בטן או עוד אימון זרועות כדי לאמן עוד קצת את האזורים העקשניים.

וזה מה שמדהים בסטודיו M3 – שאת יכולה להתאמן גם לפי תוכנית אימונים שבועית מסודרת שעושה לך המון סדר, ואת יכולה גם לבצע לעצמך התאמות ותוספות על פי הצורך שלך ולפי המטרות שלך.
רוצה לתת קצת יותר דגש לבטן? תוסיפי לעצמך באותו יום בסיום האימון עבודת בטן של ארבע דקות,
אימון בטן של שלוש דקות או אימון בטן נוסף במהלך השבוע. אוקיי?

כדי שנוכל להגיע למצב של חיטוב ובאמת לראות למשל את שרירי הריבועים, זה גם מאוד תלוי באחוזי השומן שלנו, ופה נכנס פקטור חשוב והוא התזונה. אוקיי?
כי אם כולנו יודעים שכל המתוקים והמאפים והבצקים למיניהם, כולם הולכים ישר למקומות האלה של שומן בטני, של ידיות האהבה, לטוסיק, ליד האחורית, אז פשוט לנסות להמעיט בהם. אני לא אומרת להימנע לגמרי כי אין מה לעשות, פיצה זה גם טוב לנשמה וזה לגמרי בסדר, אבל לזכור לאזן את עצמך בארוחות האחרות ובאימונים. אבל מעל הכול, וזה הכי חשוב, כי בלי זה… זה בעצם המפתח – התמדה, התמדה, התמדה, סבלנות ואופטימיות.

מה שאני באה לומר הוא, לא להגיד: "כן, אני סבלנית ואני אופטימית". זה באמת, זה לחיות את זה באופטימיות מלאה שאת משקיעה עכשיו ואת בדרך הנכונה לתוצאות.
לא יעזור לעצור עכשיו. להמשיך להיות בתנועה כי כל עוד את בתנועה, מתרחש שינוי בגוף ובראש. ואני לא רוצה שתצפי לראות שינוי תוך שבועיים כי אין דבר כזה תוצאות מהירות. אין. להוציא לעצמך את זה מהראש.
התקדמות שהיא משמעותית ותוצאות שאת רוצה שיישארו איתך לאורך טווח וכדרך חיים, זה אומר התקדמות איטית ויציבה. אוקיי? זה מה שיביא להתקדמות משמעותית. ואני רוצה באמת שתתמכרי לתהליך, אני רוצה שתיהני מזה. גם מהרגעים הקשים וגם שלפעמים יש קצת עצירה בהתקדמות, זה זמן לבדוק את עצמך ולהוציא את עצמך עוד יותר מאזור הנוחות.

אני מבטיחה לך שההשקעה שלך תשתלם ובענק.