כמה מילים לגבי התמדה, לגבי זמן ולגבי מוטיבציה.

את יודעת, כושר דורש מאמץ וזה דורש גם הקדשה של הזמן שלנו. ולא תמיד יש לנו זמן, וגם לא תמיד אנחנו רוצים לעשות אימון. גם אני לא תמיד נהנית בכל אימון, כי אין מה לעשות, לפעמים זה סבל, זה מעייף,זה כואב, זה סיוט לפעמים.
רק לא מזמן היה לי אימון שהעברתי בלייב והרגשתי שאני הולכת להתעלף ורק רציתי שהאימון הזה ייגמר.

אז אני רוצה שבאמת שתדעי שגם לי, כמאמנת כושר, ושיש לי עסק משלי, אני אימא טרייה, אין לי הורים, לצערי הרב שניהם נפטרו, גם לי, כמו להרבה אנשים בעולם שלנו, אין זמן. אוקיי? וגם אין לי תמיד מוטיבציה, וסביר להניח שגם אף פעם לא תהיה לי מוטיבציה, יש לי הרבה פעמים נפילות של מוטיבציה, אבל אני תמיד מזכירה לעצמי שבאימון כושר ובפעילות גופנית יש כל כך הרבה יתרונות שאני מרוויחה. בין אם זה נפשית, בין אם זה רגשית, בין אם זה פיזית, אוקיי?

יש את התחושה המדהימה הזאת אחרי אימון. איזו תחושה מדהימה את חשה עכשיו כשאת מרגישה את הלב שלך בום-בום-בום, מתפוצץ מאושר. כשאת מתנשפת, כשאת מזיעה, איזה כיף זה להזיע. איזה כיף, אני הזעתי היום באימון בטירוף. אז מבחינתי אלו דברים, וזאת הרגשה שאי אפשר לקנות אותה בכסף, וצריך להרוויח את זה, זאת אומרת, אפשר להרוויח את זה רק על ידי אימון ועל ידי משמעת, וזה אומר לעשות אימון או לעשות אפילו משהו, אפילו קצת, דווקא בימים שממש אין לך זמן ושממש אין לך חשק.
את יוצאת לריצה קצרה של עשר דקות, עושה בבית כמה ברפיז, עושה אימון קצר של בטן, אני לא יודעת מה,
אבל תזיזי את עצמך ואת תראי שזה כבר משפר לך את מצב הרוח. אוקיי?

כי את יודעת, נורא נורא קל לשמור על מוטיבציה ולהתאמן כשהכול טוב, כשיש לנו זמן, כשאנחנו בתקופות יותר רגועות, כשהשמש זורחת, אבל הסוד הוא לעשות אימון, משהו, דווקא בימים הפחות נעימים. דווקא בתקופות היותר עמוסות. דווקא כשאין לנו זמן לכלום, אוקיי? זה הזמן אבל שאנחנו באמת מתחזקות. וזאת מבחינתי הדרך להצליח להתמיד. ככה אנחנו באמת מלמדים את הגוף שלנו ואת התודעה שלנו משמעת.

ואני באמת יכולה להגיד על עצמי שדווקא בימים האלה שאין לי זמן, שאין לי חשק, שאין לי את המוטיבציה הזאת, לקום ובאמת להזיע, ולהזיז את עצמי ולהתאמץ, ואני דווקא בכל זאת כן עושה משהו, כן אומרת: "טוב די, אני חייבת לצאת לריצה עכשיו ואני אעשה את זה ואגמור עם זה", אלו דווקא, בסופו של דבר, האימונים הכי מהנים, הכי מתגמלים, אלו האימונים שאני באמת מרגישה איזושהי מין פריצת דרך בכושר שלי, וככה נבנית המוטיבציה. אחרי אימון כזה אני מרגישה באמת כל יכולה שרק בא לי עכשיו להתאמן כל יום. אוקיי?
זה לא תמיד קורה ככה, כן? אני כל פעם חוזרת אחורה ומזכירה את זה לעצמי מחדש.

ואני רוצה שבאמת תזכרי לעצמך את זה ותרשמי לעצמך את זה בגדול: שאין קשר בין חשק וזמן וספורט.
כי חשק בא והולך וזמן בימינו אף פעם אין לנו, אוקיי? אבל ספורט פשוט עושים. בדיוק כמו שאת מצחצחת שיניים על הבוקר. קרה לך אי פעם שאת לא מצחצחת שיניים על הבוקר? כשיצאת לחופשה, שאת לא מצחצחת שיניים על הבוקר? אמרת: "לא, אין לי זמן לזה עכשיו", נכון? ספורט פשוט עושים. וזה לא משנה אם את בתקופה עמוסה או אם את בחופשה, כושר עושים. זה חלק בלתי נפרד מהבריאות שלנו. אוקיי? בחיים שלי לא קרה לי מצב שהייתי בחופשה ולא עשיתי ספורט. זה מבחינתי ה-א'-ב' של החופשה. קודם כול קמים, עושים ספורט, אחר כך הולכים לארוחת בוקר.
וגם אף פעם לא קרה לי שלקחתי חופשה מפעילות גופנית. זאת אומרת, זה קרה לי, וכשזה קרה לי, נכנסתי לדיכאון ועליתי המון המון במשקל. כמה המון? בערך עשרים קילו.

אז אני מבטיחה לך שברגע שאת באמת תעשי את זה, את תראי כמה שהכאב של האימון הוא מבורך, וזה כאב מתוק וזה מאמץ מדהים. והחרטה והלא לעשות, זה כואב הרבה יותר.

אז אני יודעת שזה אולי נשמע בנאלי, אבל אני רוצה שתכניסי לעצמך את זה ליומן, תקבעי לעצמך עכשיו קדימה, חודש קדימה מבחינתי, מתי את הולכת לעשות אימון, כי מבחינתי, זה בדיוק כמו לקבוע פגישה, פגישת עבודה, פגישה עסקית, או עם חברה או ללכת למספרה. תקבעי לעצמך ביומן, תעדכני את כל מי שבמשפחה שאת הולכת לעשות אימון ותפני לעצמך את הזמן לעשות אימון. שכולם ידעו בבית שהיום זה היום שאת עושה אימון ושלא יפריעו לך. כי את יודעת שזה ישפר לך את החיים, זה ייתן לך הרגשה טובה יותר, פיזית, נפשית, רגשית, זה יכניס אותך לפוקוס, ירים לך את האנרגיות וזה פשוט יחזק את הביטחון, את ההרגשה הטובה הזאת על ההחלטה לא לוותר ובכל זאת שעשית כושר.
ואת עוד דבר תראי, שברגע שאת מפנה לעצמך זמן לכושר, שפתאום יש לך גם הרבה יותר זמן ב-24 שעות של היממה. פתאום את רואה שאת הופכת להיות הרבה יותר יעילה ואפקטיבית.

עכשיו אני רוצה לדבר על איזשהו משהו שאני יודעת שבטח שמעת אותו אותי אומרת אותו כמה פעמים, שבמטוס, את מכירה את זה שאומרים: "אם חס וחלילה קורה משהו, את מסכת החמצן, קודם כול שם אותה ההורה, ורק אז על הילד". אז זה בדיוק באותה מידה הסיבה שאני רוצה שתשמרי על הכושר. כי יש חשיבות גדולה בהתעקשות ושמירה על הבריאות שלך. זה חשוב בשבילך וזה חשוב בשביל המשפחה שלך. מי ידאג לילדים שלך אם את לא תדאגי קודם כול לעצמך ולבריאות שלך? אז להכניס ליומן. את תראי כמה שזה יעשה לך טוב. בזה הרגע, אוקיי?

קחי את הטלפון, תכניסי לך ליומן בדיוק באיזה יום את הולכת לעשות אימון. תפני לעצמך את הזמן הזה.
אוקיי? אז ברגע זה.

ועכשיו אנחנו נפרדות ונתראה באימונים הבאים.

באהבה,
מאי

 


הצטרפי לאפליקציית הכושר שלי ולאלפי נשים שעשו את הצעד הראשון, התאהבו והגיעו לתוצאות מדהימות של גוף ונפש 💃💪

מתלבטת?
👈הקליקי לפירוט המסלולים👉

תוכלי להשאיר פרטים ונציגה תיצור קשר טלפוני!