בואי נדבר קצת על התאוששות מאימון. אני מאמינה שאת בטח חווה קצת כאבי שרירים. ולכן בגלל שאת מתאמנת עכשיו כחלק מהשגרה, ויותר מבעבר, חשוב מאד להעניק לגופך קצת אהבה, זה מאוד חשוב כדי לשמור על המוטיבציה שלך וכדי לשמור את האנרגיה שאת זקוקה לה במהלך היום יום.

התאוששות מאימון, זה הרבה יותר מרק לאפשר לשרירים זמן לנוח, משום שמערכות שונות בגוף שלנו מושפעות מהאימונים ולכל מערכת יש קצב שונה של התאוששות לאחר אימון.

אני רוצה לחלוק איתך כמה טיפים שיעזרו לך בהתאוששות לאחר אימון-

1. צריכה של מגנזיום- המגנזיום עוזר בהרגעת הכאב שבהתכווצות שרירים וכן מרגיע את מערכת העצבים, ככה שהשינה שלך, שהיא הכרחית להתאוששות, תהיה טובה ועמוקה יותר. מזונות שיש בהם מגנזיום הם- בננות, תרד, כרוב, שקדים, גרעיני חמניות ודגים, אכילה של מזונות כאלה תקל על שרירים כואבים ותעזור לך לעבור ביותר קלות את ההתאוששות מהאימונים שיבואו.

2. הקפידי לעשות מתיחות- ברגע שמתחילים להתאמן בקביעות ומתחילים לחוש בהתכווצויות שרירים ובכאב המלווה את ההתכווצות, לא ממש בא להתחיל עכשיו ״להכאיב״ לעצמינו עוד יותר עם מתיחות, אבל דווקא אימון מתיחות זה מה שיכול לעזור לך ובכלל להפוך בהמשך כל אימון שלך ליותר אפקטיבי. נסי לעשות סשן מתיחות מושקע, לאחריו כנסי למקלחת חמה, מרחי טראומיל (משחה טבעית לחלוטין לשרירים) על האיזורים הכואבים ועסי היטב את השריר התפוס, הכיני לך ארוחת ערב מפנקת ובריאה ולכי לישון מוקדם, בלי לבזבז זמן על פייסבוק, אינסטוש או טלוויזיה.

3. הקפידי לאכול לאחר אימון מנה של חלבון, וזאת כדי לעזור לסיבי השריר שנפגמו במהלך האימון להתאושש ולבנות את עצמם מחדש. אני ממליצה שתמיד יהיה לך בהישג יד חטיף אנרגיה שיש בו גם חלבון.

4. הכי חשוב- היי קשובה לעצמך ולגופך, אם ניסית את הטיפים האלו, ועדיין מרגיש לך שהגוף לא מתאושש מהר כמו שהוא אמור, במקרה כזה חשוב שתיוועצי עם רופא או פיזיותרפיסט כדי לבחון את הבעיה יותר מקרוב.

זכרי לתכנן את הזמן שלך בחוכמה כדי להפיק את המקסימום באימונים, במנוחות וביום יום שלך.