חשבי לרגע על אתגר שעומד בפנייך עכשיו… זה יכול להיות כל דבר. דמייני לרגע את תוצאות האתגר הזה… כמה נראה לך שתצליחי לעמוד באתגר הזה? כמה את מאמינה בעצמך? ואיך אימון הכושר שלך קשור לזה?

הערכה עצמית גבוהה, יכולת התמדה ופוקוס- הם ללא ספק, המרכיבים העיקריים ביכולת ההתמודדות שלנו מול אתגרים בחיים; מחקרים מוכיחים קשר ישיר בין כל אלו לבין פעילות גופנית, ואת התובנה הנפלאה הזו זכיתי לחקור ולחוות דרך סיפור החיים האישי שלי שאחלוק איתך מיד כאן בהמשך

אבל רגע לפני, בואי נבין ממה בדיוק מורכבת יכולת ההתמודדות שלך, והיכן אימון הכושר, וכושר ההתמודדות שלך- נפגשים.

קול הרגע, בכל רגע…
יכולת ההתמודדות שלנו עם אתגרים בחיים, קטנים כגדולים, מושפעת באופן ישיר מרמת האמון העצמית שלנו ומתפישת העצמי- או במילים אחרות- מהסיפור שאנחנו מספרות לעצמנו בראש.

הכוח המנטאלי שלך הוא כמו אוקיאנוס… ובדיוק כמו שהאוקיאנוס הגדול ביותר עשוי מאינספור טיפות קטנות, כך גם רמת האמון הכללית שלך בעצמך, ביכולות ובמסוגלות שלך, מורכבת מאינספור רגעים קטנים, לעיתים חמקמקים, שאת מגיבה אליהם פיסית ומחשבתית, וכך בונה את הסיפור שלך- לעצמך.

קול מחשבה שרצה לך בראש
כל אותן מחשבות שבונות את האמון העצמי שלנו, המשכתבות את הסיפור שרץ לנו בראש בכל שנייה, מתחילות מהרגע שאנחנו פוקחות עיניים וקמות מהמיטה… כמה כבד לנו להרים את עצמנו בבוקר? כמה אנרגיה יש לנו להתחיל את היום? ואיך אנחנו מרימות את עצמנו בימים שכמעט ו…אוזל לנו המלאי? עד כמה אנחנו מסוגלות לגמישות מחשבתית ולשינוי הפוקוס שלנו מקושי לאתגר? או במילים אחרות, עד כמה אנחנו מסוגלות לשכתב את הסיפור הפנימי שלנו?

הסיפור שנכתב עבורי
את האוקיאנוס המנטאלי שלי, למדתי להכיר לעומק לאו דווקא דרך אותן טיפות קטנות שבשגרה, אלא יותר בעזרת צונאמי. כילדה בת 13 שקיבלה בשורה שהיא חולה בסרטן בזמן ביקור בדיסנילנד…

כנראה שכשמגיע תמרור ענק שמכוון אותך לייעוד שלך בחיים, הוא חייב להגיע עם הרבה מאוד דרמה; והתחושה העיקרית שנשארה לי מאותו ביקור בדיסנילנד, היא בעיקר של רכבת ההרים- של נערה שצריכה להתמודד עם מחלה קשה, בתי חולים, בעיות בריאות ומשקל…

הכושר לשכתב את הסיפור
למרות התמיכה והאהבה שעטפה אותי, הבחירה לשקוע יכולה הייתה להיות הדרך הקלה… אבל כשהיה קשה, משהו כל הזמן דחף אותי לצאת החוצה ופשוט לרוץ, להניע את הרגליים, דווקא כשהיה כבד, כואב ועייף… וכשאת מניעה את הרגליים, אפילו בתוך אוקיאנוס- זה תמיד יחזיק אותך עם הראש מעל המים.

כל זה הביא אותי לחקור את נושא התנועתיות והמשמעויות שלה במסע ההתמודדות האישי שלי, והצית בתוכי את התשוקה העמוקה לספורט… דרכו למדתי מה זה כאב מתוק… כזה שמחזק. פיתחתי פוקוס, נחישות ואומץ לשנות, והרווחתי אורח חיים חדש- שבו אני ורק אני, אחראית על סיפור החיים שלי מהרגעים הגדולים ועד לקטנים והשגרתיים ביותר.

כוח, מוח ומה שביניהם…
אז מעבר לתחושות החיוביות ולהשפעות הנפלאות הן המיידיות והן ארוכות הטווח שיש לספורט על המוח (שלנושא זה הקדשתי פוסט בפני עצמו) חשוב לזכור שהמוח שלנו אינו מפריד בין פעולה למחשבה, ולכן, ברגע שאת מתאמנת באופן קבוע, וכל כולך נרתמת להצלחת האימון מבחינה מנטאלית ופיסית- את מגיעה למצב של פוקוס מוחלט בפעילות המשלבת גמישות, קואורדינציה, סיבולת, מהירות, בלאנס פיסי ואיזון נפשי, ובכך מקנה לעצמך את הערכים האלו גם ברמה המחשבתית והמנטאלית, ומסגלת לעצמך כלים נפלאים להתמודדות עם כל אתגר בחיים.

 

וזו הסיבה שאני עוסקת בתחום הנפלא הזה.
להניע אותך, לנוע איתך.

תמיד כאן בשבילך,
נשיקות, מאי