GO TO WORK, GROW TO WORK OUT

איפה הלב שלך נמצא כשאת בעבודה…?
בין אם את נמצאת כרגע בג'וב חייך, בשיא הקריירה שלך, בעבודה זמנית או בעסק שלך, לכל אחת מאתנו יש ימים עייפים יותר, שפשוט בא לנו להתכרבל ולעשות… פחות; אז זה הכי בסדר ואפילו מומלץ לקחת ברייק מפעם לפעם, אבל איך שלא נסתכל על זה אנחנו מבלות חלק ניכר משעות העירות שלנו בעבודה, לכן חשוב שנהיה שם באנרגיה טובה ועם כל הלב.

כשאת נמצאת בסיטואציה מרגשת, למשל בערב רומנטי, בדרך לחופשה שחיכית לה או בבילוי מיוחד אחר… כשאת בסיטואציות כאלו את מלאת אנרגיה, הלחיים סמוקות, העיניים בורקות ואת ממש יכולה להרגיש את הלב שלך פועם. אם יכולת להרגיש ככה בשגרה שלך. ביום העבודה. כמה אדיר זה יכול היה להיות?

הכי אדיר, וזה בהחלט יכול להיות
כל התחושות הפיזיות האלו מתעוררות כתוצאה מהמצב הרגשי שלך, ומה שיפה כאן, זה שאת יכולה להגיע לחוויה רגשית דומה, אם תביאי את הפיזיות שלך לאנרגיה הזו כשאת ביום העבודה שלך. איך עושים את זה? בקלות!

10 תרגילים, 5 דקות והתראה בטלפון לכל שעה עגולה
כל סביבת עבודה יכולה בקלות, להפוך למגרש האימונים הפרטי שלך. כל מה שאת צריכה לעשות, החל ממחר, זה לשמור לך את המאמר הזה בסלולארי או במחשב העבודה שלך, לשים לך התראות לכל שעה עגולה- ולבצע בכל פעם את אחד מהתרגילים למשך 5 דקות בלבד. מגוון התרגילים משלב עבודת חיזוק, מתיחות ופעילות אירובית שתוכלי לבצע בקלות במהלך יום העבודה, להזרים את הדם למפרקים שלך, ויעלו את רמת האנרגיה, החיוניות, הפוקוס, והכי חשוב- את רמת ההנאה שלך מהיום… כל יום. מתאים לך? זה בדיוק בשבילך:

תרגיל מס' 1: בדרך שלך  – הליכה!
את גם ככה יוצאת לעבודה בכל בוקר, אז הנה טיפ מגניב איך ליהנות מאימון אירובי קליל, על הדרך. ממחר, במקום לחנות / לרדת מהאוטובוס הכי קרוב למקום העבודה, נסי להחנות את הרכב כמה רחובות משם, או לרדת מהאוטובוס 2 תחנות קודם, וככה תרוויחי 30-40 דקות (הלוך-חזור) של הליכה ביום. זו דרך מעולה להזרים את הדם בגוף ולהרים את האנרגיה שלך לקראת יום עבודה, ולנקות את הראש ולמלא מצברים כשאת בדרך הביתה.

תרגיל מס' 2: ליד הקפה – הרמת זרועות!
הגעת לעבודה, התארגנת והכנת לך קפה, קחי 5 דקות לתת לעצמך בוסט של התעוררות מפנקת, ליד הקפה- תחליף מצוין לנשנוש מתוק…

זקפי גב עם זרועות ישרות כלפי מעלה, קחי נשימה איטית ועמוקה, ונשפי את האוויר אט אט החוצה, תוך הורדת הזרועות וכיפוף קל של השכמות, הכתפיים ובית החזה קדימה. חזרי על התרגיל מספר פעמים במשך 5 דקות. תרגיל מעולה לחיזוק הגב ולשיפור היציבה בתחילת יום עבודה.

תרגיל מס' 3: ליד המחשב – פיתול!
כשאת שקועה בעבודה בישיבה מול המחשב, מגיע לגב שלך עיסוי קטן…ולעיניים שלך לנוח מעט ולשנות פוקוס… אז עד שהבוס / העסק שלך יתארגן על טיפול שיאצו צמוד לצוות, הנה תרגיל שבהחלט יעשה את העבודה.

שבי על קצה הכיסא, זקפי את הגב ובצעי פיתול של עמוד השדרה, תוך שאת מסובבת חזה ומבט לצד ימין שלך, ולאחר מכן לצד שמאל. חזרי על הפעולה מספר פעמים באטיות, כשאת שומרת על גב זקוף ומבט קדימה.

תרגיל מס' 4: קוצים בישבן – סקווט!
הדרך הטובה ביותר לשימור האנרגיה והפוקוס שלך בעבודה היא… לגדל קוצים בישבן. התרגיל הזה בהחלט יעזור לך לגדל כמה וגם לעבוד על עיצוב וחיטוב על הדרך… כשאת יושבת על הכיסא, תרגלי קימה לעמידה וחזרה לישיבה (הגרסה המשרדית לסקווטים)- 15-10 פעמים ברצף. חזרי על כך 3-2 פעמים עם מנוחה של 60-30 שניות בין פעם לפעם.

תרגיל מס' 5: אין על המרפקים שלך –
איך מהירות ההקלדה שלך? ואיך את עם יד אחת? קבלי דרך מצוינת לבדוק את העניין וגם לחטב ולחזק זרועות, ולהזרים דם למרפקים. זה הזמן לשלוף את בקבוק המים שלך

או של חברה מהמקרר במשרד (או פשוט להחזיק במשרד זוג משקולות) ולהקדיש 5 דקות לתרגיל הבא, תוך ישיבה מול המחשב בגב זקוף.

החזיקי את בקבוק המים/ המשקולת ביד אחת (אפשר להתחיל ממשקל שנוח לך ולהעלות בהדרגה במשך הזמן) כשהמרפק שלך מכופף אלייך- ודחפי את הבקבוק/המשקולת כלפי מעלה תוך יישור הזרוע, וכפיפת המרפק בחזרה. חזרי על התרגיל 10-15 פעמים ברצף והחליפי יד. בצעי 3 סבבים בכל יד.

תרגיל מס' 6: נעים לאכול צהריים – עלי במדרגות!
הפסקת הצהריים היא בהחלט עניין חשוב ביום עבודה, שחשוב לפנות לו את הזמן והמקום. לא משנה כמה עומס יש לך על הראש- את תתפקדי הרבה יותר טוב אם תקומי, תשני אווירה ותצאי לאכול במקום שנעים לך; וכדי למקסם את תחושת הרענון, כשאת יוצאת לאכול- קחי את המדרגות (ולא את המעלית). ולא רק בהלוך- אלא גם בחזור(!) עלייה במדרגות לאחר ארוחת הצהריים, היא דרך מצוינת לסייע לעיכול ולשמור על תחושת קלילות וחדות, גם בחלק השני של היום.

תרגיל מס' 7: לתקתק ולהתחזק
שרירי רצפת האגן הם קבוצת שרירים מאוד חשובה בכלל ובאנטומיה הנשית בפרט, ומה שיפה כאן- זה שאת קבוצת השרירים הזו את יכולה לחזק בכל רגע נתון, גם באמצע ישיבה או פגישה, מבלי שאף אחד ישים לב…

כשאת יושבת, עומדת או בכל מצב, בצעי כיווצי קיגל (ממש כמו כשאת צריכה פיפי אבל חייבת להתאפק…) כווצי והרפי בדרך זו 20 כיווצים ברצף- והחזיקי כל כיווץ למשך 3 שנ'. נסי לתרגל את הסשן הזה לפחות 3 פעמים ביום.

תרגיל מס' 8: עומדת בכל אתגר – הנפת ירך!
במהלך יום העבודה, הישבן שלך עובד… כן, כן, את יושבת עליו כל היום… אז גם לו מגיע קצת חיזוק וטיפוח… וזה הזמן להקדיש גם לו…

קומי לעמידה, ליד המחשב או בהפסקת קפה במטבה ובצעי הרמת ירך לאחור והורדה- כשהרגל מקבילה לשאר הגוף. בצעי את התרגיל 15 פעמים בכל רגל, ב- 3 סבבים.

תרגיל מס' 9: צאי לסיבוב בפנים
אחת לשעה, קומי לסיבוב הליכה מרענן ברחבי המשרד ושתי 2 כוסות מים, על הדרך.

זה הרגל חשוב שמאוד מומלץ לסגל, במיוחד כשעובדים בישיבה. הזרמת הדם, שינוי הפוקוס לעיניים, התנועה ושינוי זווית הראייה- כל אלו חשובים מאוד לבריאות הפיסית והמנטאלית שלך, לשמירה על רעננות, פוקוס ואנרגיה טובה.

תרגיל מס' 10: קחי הכול בקלות – פושאפס!
התרגיל האחרון והחביב בהחלט… ביום עבודה את קופצת כמה וכמה פעמים לשירותים או למטבחון… נכון? אז למה כבר לא להפיק גם מזה קצת אנרגיית שריר ומצב רוח טוב…? אז מאחר שאת בסביבת עבודה ולרדת לשכיבות שמיכה זה מעט מביך… אז הנה חלופה ברמת קושי ידידותית ביותר ושעדיין תניע אותך.

השתמשי בשולחן המחשב או בדלפק המטבח (או בשיש בשירותים) לביצוע שכיבות שמיכה, כאשר הידיים מונחות על השיש / הדלפק והגוף ישר באלכסון. בצעי 10-15 שכיבות ב-3 סבבים, בכל פעם שאת קופצת לשירותים, או להכין לעצמך קפה…?

איתך באימונים, בחיים וגם בעבודה…

כי זו הסיבה שאני עושה את מה שאני עושה.

להזיז אותך, להזיז לך.

תמיד כאן בשבילך,

נשיקות, מאי


הצטרפי לאפליקציית הכושר שלי ולאלפי נשים שעשו את הצעד הראשון, התאהבו והגיעו לתוצאות מדהימות של גוף ונפש 💃💪

מתלבטת?
👈הקליקי לפירוט המסלולים👉

תוכלי להשאיר פרטים ונציגה תיצור קשר טלפוני!