בשלב כלשהו בכל מסגרת ספורטיבית, בין אם באפליקציה שלי או כל סטודיו אחר, יש נפילות מתח וחוסר מוטיבציה, זה מאוד טבעי. לכן, אני רוצה שנדבר קצת על איך לנצח את הרגעים או הימים בהם יש נפילה במוטיבציה.

השתדלתי מאד שבאפליקציה שלי תהיי עטופה מכל עבר באלמנטים של מוטיבציה. אך קודם כל, אם את חשה נפילת מתח בשלב כלשהו, אני מזכירה לך  לצפות בסרטון "שמירת מוטיבציה".

הנה כמה טיפים קטנים ומעולים, שאני מאמינה שידליקו בך שוב את להבת המוטיבציה –

1. נכנסת למסגרת ספורטיבית – נתת לעצמך מתנה. קחי את השנה הזו ברצינות ואת השבועות הקרובים 1 בפרט. זה הזמן שלך! התמידי בלי לוותר. שגרה של פעילות גופנית במשך שנה זו השקעה בעצמך שתחזיר לך הרבה טוב ולכל המשך חייך.  אני מאמינה שאם תסגלי לעצמך משמעת, תוכלי להשיג כל דבר! אם תתמידי ברצינות, כבר לאחר מספר שבועות את תכנסי לשגרת כושר שלא תוכלי בלעדיה. ואת תסגלי לעצמך אורח חיים בריא וספורטיבי, זו מתנה לכל החיים. אימון יהפוך להיות חלק ממך ומחייך ופשוט לא תוכלי בלעדיו.  את תראי, זה פתאום יקרה.

2. נצחונות קטנים – ברור שיהיו רגעים בהם תרגישי שאת לא רואה שינוי ופשוט לא מצליחה, או נשברת באמצע אימון. הרגילי את עצמך לחפש את הנצחונות הקטנים. לדוגמא: את מצליחה לעשות עוד פוש-אפ אחד יותר מבפעם הקודמת? הברפי מצליח לך קצת יותר בקלות? סיימת אימון עד הסוף? את מצליחה לרוץ רצוף 30 דקות? הזעת בטירוף? כתבת חזון? את מתחילה להשתמש באפירמציות? וכמובן עשית מקלחת אושר לאחר שהזעת וקרעת את עצמך? העריכי את עצמך על הדברים הקטנים! פרגני לעצמך! אם את עקבית, מסורה לתהליך ומתמידה, את מהר מאוד תרגישי את השינויים המדהימים שאינם בהכרח פיזיים או נראים לעין וזו הסיבה האמיתית שתגרום לך להמשיך ולא לוותר. הכירי תודה על איפה שאת נמצאת והתרגשי מהמקום שאליו את הולכת!!

3. את לא רואה שינויים – כן, התהליך הוא איטי, אבל לפרוש באמצע לא יאיץ שום דבר בחייך. אצל כל אחת הקצב הוא שונה, וזה לוקח זמן. אמרתי כבר שזה מרתון, לא ריצת ספרינט וסיימנו. זו "ריצה למרחקים ארוכים!".  אז אולי שינוי חיצוני את עדיין לא רואה, וזה כי גופך מסתגל לשגרה הספורטיבית, אבל זה שאת מצליחה תרגיל שהיה לך קשה בהתחלה וזה שאת מרגישה חזקה ואנרגטית יותר, זה נקרא שינוי ועלייך להיות גאה בעצמך! אל תדאגי, המשיכי להתמיד ולאתגר את עצמך, והשינוי שאת מייחלת יגיע. בינתיים תהני מהניצחונות הקטנים. אל תשברי, ההתחלה תמיד קשה, התמידי וחייך יישתנו לנצח.

4. ״אני פשוט גמורה מעייפות ואחרי יום סיוט״ – לכולנו יש חיים עסוקים ואילוצים שונים שלוקחים לנו אנרגיות, חשוב מאוד במקרה כזה לעשות הבדלה בין עייפות פיזית ועייפות מנטלית. אם גופך עייף ומותש, חשוב שתהי קשובה לגופך ותאפשרי לו מספיק שעות שינה ביממה, לכי לישון קצת יותר מוקדם. אך אם את מרגישה שחוקה ומותשת נפשית, דווקא לעשות אימון כושר זה מה שיחדיר בך בחזרה את האנרגיה שאת זקוקה לה. נסי והפתיעי את עצמך. אז בימים האלה שאת ממש עסוקה, בלימודים ועבודה ואת מרגישה עייפה מדי בשביל אימון – אני רוצה שלא משנה מה, דווקא כן תעשי אימון, אפילו קצר, אני מעדיפה שתעשי קצת מאשר כלום, העיקר שתשמרי על הרצף של אימונים, ולא תצאי מהשגרה.

5. זכרי, אנחנו בתהליך, זה טבעי שיהיו עליות וירידות, אבל הכי חשוב שתתמידי! זו ריצה למרחקים ארוכים ולא ריצת ספרינט קצרה. דברים טובים לוקחים זמן. אני רוצה שתמשיכי בשגרה בריאה וספורטיבית כחלק בלתי נפרד מחייך. הפסיקי לחפש תוצאות מהירות. שימרי על חיוביות, היי סבלנית, אל תקשי על עצמך, התמקדי בביצוע האימונים בצורה הטובה ביותר. התוצאות יבואו.