לפני שאת ממשיכה לקרוא, אני רוצה לבקש ממך לקום רגע ולקפוץ, לרקוד לנער את כל הגוף למשך 10 שניות, ולחזור אליי… אני מחכה לך.
וולקאם בק ? עכשיו אחרי שהאצנו קצת את הדופק, איך את מרגישה כשאת קוראת את השורות האלו? מה מצב הפוקוס שלך? והריכוז?

אז את העובדה שאחרי כל אימון את מרגישה טוב יותר פיזית ונפשית, ואת ההשפעה המדהימה שיש לאימונים על מצב הרוח שלך, על הערך העצמי ועל האנרגיה וההרגשה הכללית שלך, את כל זה את יכולה לספר לי בעצמך… מה שכן אני רוצה לספר לך, זה שלאימונים ולפעילות הגופנית יש עוד הרבה השפעות, ודי מפתיעות- על המוח הנפלא שלך… אז בלי לבלבל לך אותו יותר מדי, בואי נמשיך…

כדי להזיז דברים בחיים צריך לפני הכול… להזיז את עצמך

בטהובן- המלחין והפסנתרן, היה יוצא להליכה מדי בוקר, הסופר תומאס וולף נהג לכתוב בעמידה, ויוצר הפייסבוק- מארק צוקרברג, מנהל פגישות עסקים תוך כדי הליכה או פעילות דינאמית כלשהי… ויש עוד. בדיקה של שגרת היום של אמנים, אנשי עסקים וממציאים, מגלה קשר ישיר בין יצירתיות, חדות מחשבה, זיכרון ופוקוס- לבין פעילות גופנית.

מה בדיוק קורה במוח שלך כשאת זזה?

סוד הקסם של אימון גופני על המוח, הוא כפול; למעשה, השפעת פעילות גופנית על המוח היא גם מיידית, וגם ארוכת טווח. כבר אחרי האימון הראשון שלך תרגישי עלייה באנרגיה, איזון ונקודת מבט קצת חיובית ואופטימית יותר על העולם. איך זה קורה? אימון גופני מעלה מיד את רמת המוליכים העצביים- דופאמין, סרוטנין ונוראדרנלין- המעוררים בנו תחושות חיוביות ומעלים את מצב הרוח. מעבר לכך, מחקרים בתחום מדעי המוח, גילו שאפילו אימון בודד משפר באופן ניכר את רמת הפוקוס, הריכוז ואת מהירות התגובה- למשך כמה שעות לאחר האימון. כך שאם יש לך איזו משימה שאת דוחה כבר כמה זמן- אימון טוב יכול לגרום לך פשוט לתקתק אותה בכיף.

חיטוב הגוף, עיצוב המוח

בואי נהיה אמיתיות לרגע, המוטיבציה הראשונית שלנו להתחיל להתאמן, היא קודם כל… עיצוב וחיטוב הגוף. וזה בסדר גמור, כי בסופו של דבר, אנחנו חיים בעולם פיזי, וגוף חטוב זה אומר גם חזק, גמיש ובריא. העניין הוא, שהאהבה הגדולה שלי לספורט החלה ממקום של התמודדות לא פשוטה עם מחלה- מה שגרם לי לחקור ולהבין את ההשפעות המטאוריות שיש לאימון לאורך זמן- על המוח שלנו. אז תקשיבי לזה- אימונים סדירים, לאורך זמן, לא רק משנים את מבנה הגוף שלך, אלא גם משנים את האנטומיה של המוח- מבחינה פיזיולוגית ותפקודית.

וואוו… המוח שלך נראה צעיר בעשר שנים

כשאנחנו עוסקים באימון המשלב פעילות אירובית, ומזרימים יותר חמצן למוח, נוצרים תאים חדשים בקליפת המוח ובאונות הרקתיות- שאלו שני האזורים הרגישים ביותר להשפעות הזמן והגיל… תחשבי על זה כמו טיפול אנטי-אייג'ינג למוח שלך, כל אימון שאת עושה, מעלה את היכולת הקוגניטיבית שלך ומשאיר אותך חדה וצעירה בגוף, בראש ובמוח…

בטן שטוחה, ראש עם עומק

אז אם הזכרנו את רמות החמצן בדם שעולות במהלך האימון, השפעה נוספת וממש מגניבה שגילו במחקרים, היא שכל אימון משפיע על הסינפסות העצביות של המוח – מה שאחראי על "החיווט" שלך- על איך שאת "מתוכנתת" לפעול ולהגיב בכל סיטואציה בחיים. לכל אחת (ואחד, אבל אנחנו בנות כאן, אז גברים… תתמודדו) מאתנו יש מערכת עצבית במוח שקובעת את ההרגלים שלנו. זו גם מערכת הלמידה שלנו. וברגע שכל אותו חיווט (אותן סינפסות יקרות שלך) נכנסות להילוך מהיר- זה מיד מגביר את הערנות, הפתיחות ואת היכולת שלך ללמוד דברים חדשים, ויותר מזה- מעלה משמעותית את רמת היצירתיות שלך.

וזו הסיבה שבטהובן היה יוצא להליכה בכל בוקר.

וזו הסיבה שאני עושה את מה שאני עושה.

להזיז אותך, להזיז לך.

תמיד כאן בשבילך,

נשיקות, מאי