את האמת?! לא היית רוצה להתעורר בבוקר ופשוט לקפץ מהמיטה בקלות כשאת מרגישה רעננה וערנית?!

וידוי, מאז ומתמיד להתעורר בבוקר היה לי קשה, אבל עם זאת פיתחתי לעצמי דרכים שהופכות את הסיטואציה לקלה יותר, ואותן דרכים מאוד תלויות בשעת ההרדמות שלך ובמה את עושה לפני שעת השינה.

הכיני את כל מה שאת צריכה למחר
עשי רשימה של כל המטלות שיש לך ליום שלמחרת ואפילו הכיני את הבגדים שאת מתכננת ללבוש, ככה תחסכי זמן יקר בבוקר וחשוב מזה לא תצטרכי לחשוב על זה כשאת מתהפכת מצד לצד במיטה כשאת מנסה להרדם.

כוס תה לפני השינה
אם את אוהבת לשתות משהו חם לפני השינה, אז קודם כל  הייתי ממליצה להימנע לחלוטין משתיית קפה (או אלכוהול) בשעות שלפני השינה, כי זה עלול להשפיע על זמן ההרדמות שלך ועל השינה שלך. במקום זאת, אני אוהבת לשתות כוס תה וממליצה בהמון אהבה על שתייה של תה צמחי כמו קמומיל. תה הקמומיל מרגיע מאוד את מערכת העיכול ובכלל נותן תחושה מרגיעה התורמת להרדמות קלה ומהירה יותר.

מתיחות
סשן מתיחות קצר מלווה בנשימות זה משהו שלגמרי יכול להרגיע גם את השרירים וגם את המתחים הנפשיים שהצטברו בגופינו במהלך היום. את יכולה פשוט להכנס למיטה, לעשות קצת מתיחות ולהקפיד על נשימות עמוקות, ולהרשות לעצמך להרגע. יש מצב שאת תרדמי הרבה יותר מהר ממה שנדמה לך.

ספא ביתי
אני ממש אוהבת להתפנק במקלחת חמה בערב, אבל כזו מושקעת ומלאה אהבה לעצמי ולגופי. אני אוהבת לדמיין שאני בספא ולכן מקפידה לאחר המקלחת להעשיר את הגוף בלחות עם קרמים שונים. הריחות הנעימים של הקרמים ממש מרגיעים ובעיני ממש עוזרים להרגיע את הגוף והנפש לפני השינה.

לבשי משהו נוח
הכי אני אוהבת את השעה הזו בערב שאני אחרי מקלחת לובשת פיג׳מה או בגדים נוחים לשינה, זה פשוט מרגיש ככ משוחרר וכיף, נכון?  בין אם את ישנה בלי בגדים או עם בגדים, חשוב שיהיה לך נוח ככה שלא יהיה לך חם מדי, קר מדי או שהבגד שתלבשי לא יפריע לשינה שלך בכל דרך אחרת.

הרגיעי את המחשבות
יש הרבה דרכים באמצעותן את יכולה להרגיע את המחשבות, ומה שבטוח שכל מוצרי האלקטרוניקה ממש לא עושים את העבודה. הקרינה והאור שמכשירי הסמרטפון פולטים גורמים למוח להישאר ערני, ולא רק שזה מפריע להרדמות, זה גם מפריע לשינה עמוקה ורגועה.

קראי ספר
בתחילת 2017 שמתי לעצמי כמטרה, להתחיל לקרוא כמה שיותר ספרים. ובאמת מדי לילה, ולא משנה כמה מאוחר וכמה אני עייפה, אני לא מוותרת על קריאה של ספר, אפילו אם זה רק פסקה או חצי פרק, אני קוראת משהו, ובאמת אני חייבת להגיד שהקריאה ממש עוזרת לי להירדם ויותר מזה, אני מרגישה שבשנה האחרונה השינה שלי הפכה להרבה יותר טובה.
את יכולה לנסות לעשות מדיטציה, או לקרוא ספר, מה שבטוח בבקשה אל תקראי משהו דרך הסמרטפון! נסי לא להתקרב אליו לפחות בשעה או יותר שלפני שעת השינה שלך.

לכי לישון בהכרת תודה
אם לקרוא ספר פחות בא לך, אני ממליצה לקנות מחברת ומדי לילה לכתוב לעצמך.
מזכירה לך לצפות בסרטון "הכרת תודה" מתחת לסרטון יש חומר עזר להדפסה "אימון לנשמה".
אני ממליצה לך להדפיס את חומר העזר ובכל לילה ממש לפני השינה לכתוב במחברת שלך.
ככה שגם אם היה לך יום קצת מבאס, עצם זה שתרשמי לעצמך את הדברים הטובים שכן היו באותו היום, זה יגרום לך ללכת לישון עם חיוך, ואין ספק שללכת לישון עם חיוך הופך את ההרדמות לקלה יותר ואת השינה לטובה יותר.

כולנו היינו רוצים להרדם בקלות ולקום רעננים על הבוקר, ולכן להקדיש זמן הכנה להרדמות זה פשוט מצויין. התייחסי לזמן שלפני השינה כאילו זה ״טקס״ חשוב, מבחינתי זה זמן מעולה במהלך היום להראות לעצמך ולגופך קצת אהבה עצמית.

אם יש לך טיפים להרדמות מהירה, אשמח לשמוע 🙂