כמה דברים לגבי המשקל.
כי אני מקבלת כל כך הרבה שאלות לגבי עניין המשקל, וסיפורים: "ירדתי קילו", "אני לא מצליחה לרדת", "כן, אני עליתי שני קילו, אני לא מבינה למה".

חשוב לי שתביני משהו, אוקיי?
מד המשקל, הוא נותן לנו משוב מיידי על ההתקדמות שלנו וזה בסדר להישקל מדי פעם כדי לוודא שאת נמצאת בטווח בריא של ה-BMI, שאת לא נמצאת בתת-משקל או שאת לא נמצאת במשקל עודף. אבל זה מפתה וקל מדי להסתמך על המספר או על משקל היעד ולהתעלם מהעובדה שמד המשקל ממש, אבל ממש, אבל ממש ממש לא נותן את כל התמונה המלאה לגבי הכושר שלך, לגבי הבריאות שלך ולגבי התהליך שאליו נכנסת. אוקיי?

מד המשקל לא יכול לקבוע אם העלית במסת שריר, למשל.
מכירה את זה שאומרים ששריר שוקל יותר משומן? אז הגיוני מאוד שאם נכנסת לשגרת אימונים, פתאום תעלי גם אפילו קילו או שניים או יותר, כי זה רק בגלל ששריר שוקל יותר משומן ובעצם העלית עכשיו במסת שריר. אוקיי? וזה סתם מתסכל אנשים.

עוד דבר, מד המשקל לא יכול לקבוע אם את אוכלת מספיק אוכל מזין או בריא. כאילו, זה פשוט לא יכול לקרות.
הוא לא יכול להגיד: "את אוכלת יותר חלבון, את אוכלת יותר…", לא יכול. אוקיי?

מד המשקל לא יכול למדוד את זה שאת עכשיו מצליחה לרוץ הרבה יותר ממה שהצלחת פעם.
בנות כותבות לי: "וואי מאי, אני בחיים שלי לא הייתי רצה, ואני היום מצליחה לרוץ ארבעה קילומטר ברציפות". כן? אוקיי? אז איך המשקל יכול להגיד דבר כזה? הוא לא יכול להגיד את זה. תחשבי על זה.

או מד המשקל לא יכול להגיד שאת עכשיו מצליחה לעשות שכיבות סמיכה, מה שלא הצלחת לפני זה. כאילו, מד המשקל לא יכול להגיד לך: "וואו, את עשית עכשיו את האימון המטורף שעשינו". הוא לא יכול להגיד את זה.

אז רק תחשבי על זה כמה שמד המשקל הוא לא פונקציה ולא מייצג את ההתקדמות שלך בכושר. נקודה.
תכניסי לעצמך את זה טוב טוב לראש.
וכאילו מד המשקל הוא באמת פשוט רחוק מלהיות האינדיקציה האמינה לכמה שאת בכושר ולכמה שאת חטובה ובריאה, ואיך שאת נראית. אוקיי?

אז בבקשה, בבקשה בבקשה, אני מתחננת, להוציא את זה מהראש ולא לחשוב על המשקל כל כך הרבה.
כאילו, כמו שאמרתי, זה בסדר להישקל מדי פעם, אבל לא לתת לזה לנהל לך את מצב הרוח ולא להסתכל על המשקל כעל מדד ההתקדמות שלך היחיד. אוקיי?

אני יכולה לדבר גם לגבי עצמי, שמד המשקל מאז ומתמיד הוא רק ביאס אותי והוריד לי את הביטחון.
אני הייתי מתאמנת, נשקלת אומנם פעם בשבוע, אבל הייתי באמת שומרת על כושר, ויוצאת לריצות ומתאמנת חזק, ודוחפת את עצמי לקצה, ובכל אימון מרגישה על הגבול, ואז הייתי עולה על המשקל, כולי בהתלהבות:
"וואו, בואו נראה. בטח ירדתי" ואז הייתי רואה או שלא ירדתי בכלל, או שלפעמים גם הייתי רואה שעליתי. ואני לא יכולה להסביר. מהרגשה פה, שאת בשיא שלך, זה פשוט הוריד אותי, וביאס אותי והרס לי את הכול. וזה עשה לי תחושה כל כך כל כך גרועה. אבל ביום שאני הפסקתי לתת למשקל חשיבות, זה בדיוק היום שהתחלתי לראות תוצאות באמת.

אז אני באמת, אני אומרת לך את זה ומתחננת שתיכנסי לאותו סטייט אוף מיינד.
אני רוצה לחסוך מעצמך את כל התחושות הלא נעימות האלה שהמשקל יכול להכניס. אוקיי? להכניס לנו לראש הכוונה. וזה לא משנה כמה אני שוקלת, אני לא יודעת. מה שמשנה זה שאת מתאמנת ושאת בהרגשה שיא מדהימה. זה מה שאני רוצה שיהיה לך, אוקיי? זה לא משנה כל כך המשקל. ההרגשה שיא, אנרגיות ואימון.

כאילו, זה מאוד כואב לי אפילו בלב וזה מבאס אותי שאנשים חיים לפי המספר שהם רואים על מד המשקל. ובמיוחד כשזה מתחיל להשפיע על ההערכה העצמית, וזה כאילו מתחיל לבאס אותנו ולדכא, זה מוריד לי את החשק ולוקח את המוטיבציה.
אז אני רוצה שתתחילי למדוד את ההתקדמות שלך על ידי הדברים שחשובים באמת: כוח, יכולת, סיבולת, הבריאות שלך, ההרגשה הכללית שלך, האושר שלך, זה שאת מצליחה לרוץ, מצליחה לקפוץ, דברים שלא הצלחת פעם שאת מצליחה אותם היום ויותר. אוקיי?

אז בבקשה, בבקשה להפסיק לשאול אותי שאלות על משקל.
כל האנרגיה הזאת שמשקיעים בלבדוק כמה שוקלים, אני מבקשת ממך, תשקיעי את האנרגיה הזו באימונים שלך.

אז אני רוצה להפנות אותך לבלוג שלי המאוד מאוד חשוב בו כתבתי על חשיבות המשקל.
את יכולה לראות בבלוג שלי תמונות שלי שממש ממחישות את מה שאני מדברת עליו לגבי המשקל. יש שם שלוש תמונות שלי: כשאני שמנמנה, תמונה שלי אחרי הלידה ותמונה שלי כשאני חטובה. בשלוש התמונות האלה, אני שוקלת בדיוק אותו הדבר ונראית שונה לגמרי. אוקיי?

אז שוב, אני באמת לא רואה חשיבות גדולה למשקל. אבל כן יש חשיבות לתוצאות חיצוניות. אנחנו כולנו כאן כדי גם להיראות טוב. ואני ממליצה לך לבצע את מעקב ההתקדמות שלך לפי תמונות. זאת אומרת, לצלם את עצמך. אם עדיין לא צילמת את עצמך, אז עכשיו. לכי צלמי את עצמך עם חזית הגוף, עם אחורי הגוף ודרך הצד.

ולסיכום, אני מזכירה לך שאת נכנסת עכשיו לתהליך מדהים של כושר שבו אנחנו עובדות על הבריאות שלנו. וזה בעצם, זו לא עבודה. לעבוד על הבריאות שלנו זו זכות. אוקיי? זו זכות ענקית. זה אושר. זה כיף להפוך להיות בריאות יותר ושמחות יותר.

אני מאוד ממליצה לקרוא בלוג נוסף שלי לגבי חשיבות המשקל.
בבלוג תוכלי לראות תמונות שלי הממחישות בדיוק את מה שאני מדברת עליו לגבי המשקל.
הקליקי לבלוג עם התמונות

באהבה,
מאי

 


הצטרפי לאפליקציית הכושר שלי ולאלפי נשים שעשו את הצעד הראשון, התאהבו והגיעו לתוצאות מדהימות של גוף ונפש 💃💪

מתלבטת?
👈הקליקי לפירוט המסלולים👉

תוכלי להשאיר פרטים ונציגה תיצור קשר טלפוני!