בכל שגרת אימונים ובחיים בכלל, חשוב, כל הזמן לאתגר את עצמינו ולצאת מאיזור הנוחות כי רק אז באמת מגיעה הצמיחה האמיתית. לכן הסטודיו משלב גם אימוני האינטרוולים ברמת קושי גבוהה הנקראים אימוני טבטה.

אני מאמינה שבטח שמעת את השם טבטה פה ושם, אבל האם את יודעת מה זה באמת? ומהם היתרונות שבאימון טבטה? אז לפני שאספר לך קצת על אימוני טבטה, אני חייבת לספר לך שאני כבר מכורה לזה לגמרי, ויש לי תחושה שגם את עומדת להתמכר.

אז מה זה אימון טבטה?
השיטה נקראת על שם החוקר ד"ר איזומי טבטה, שגילה את יעילותם של אימונים קצרים ואינטנסיביים.

אימון הטבטה מגיע ממשפחת אימוני ה"היט": HIIT – High Intensity Interval Training או בעברית – אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה.

אימון הטבטה מורכב מסשנים של בדיוק 4 דקות. האינטרוולים הם יחסית קצרים אך בעצימות גבוהה (ספרינטים!)

מתאמנים 20 שניות במאמץ אינטנסיבי (ספרינט בכל הכוח)  ו-10 שניות של מנוחה.

כפול 8 פעמים יוצא 4 דקות בדיוק.

זה אימון בעל יעילות גבוהה מאד בו שורפים יותר קלוריות בזמן קצר ומביא גם לשיפור אירובי (סיבולת לב) וגם לשיפור אנאירובי (סיבולת ומסת שריר)

בקיצור אפשר לומר שאלו הן 4 דקות שאת נותנת בהן הכל, ומרוויחה הרבה יותר, כי מצד אחד מדובר באימון קשה, מאתגר ואינטנסיבי מאוד, אך מצד שני הקושי נגמר תוך 4 דקות. באימון כושר אני ממליצה לשלב מספר סשנים של טבטה עם הפסקה של 1-2 דקות בין הסשנים.

תוכלי למצוא את מגוון אימוני הטבטה גם ב-M3-Studio תחת הפלייליסט של אימוני טבטה.

אימוני הטבטה יתנו לך כוח ומוטיבציה להמשיך והקטע הכי מגניב הוא שגם כ-48 שעות לאחר האימון, הגוף שלך ימשיך לשרוף קלוריות במנוחה.

 

באפליקציית הכושר שלי יש תוכנית אימונים שלמה של אימוני טבטה

נשיקות