בבלוג הזה אני רוצה לדבר על נושא מאד חשוב שלצערי אין אליו מספיק מודעות, והוא החשיבות הרבה שיש לחזרה הדרגתית לאימוני כושר בתקופה שלאחר הלידה.

אז קודם כל, מיד לאחר הלידה אנחנו נכנסות למשכב לידה שהוא 6-8 שבועות. בלידה רגילה 6 שבועות ובקיסרי 8 שבועות.

אבל – עד שהגוף חוזר לאיזון באופן מלא זה יכול לקחת זמן.
הגוף שלנו עובר שינויים עצומים בעקבות ההריון והלידה וחשוב לתת לו זמן להחלים.

אני רוצה לבקש ממך לקבל בהבנה את החזרה ההדרגתית הזו ולא להלחיץ את עצמך, כי לכל אחת יש את הגוף שלה, היכולות שלה, הלידה שהיא חוותה והקצב שלה להחלים. אי אפשר לומר בדיוק כמה זמן, אבל באופן כללי החזרה של כל הגוף לאיזון אחרי הלידה יכולה ע"פ הרמב"ם להגיע גם עד שנתיים!

אז אמנם לפי ההגדרה מומלץ לחזור לפעילות גופנית כ 6-8 שבועות אחרי הלידה – אבל זה עם דגש על חזרה הדרגתית.
חשוב שתתני לגוף שלך את הזמן והקצב הנכון כדי להחלים. ואם עברת הריון עם תאומים / ניתוח קיסרי / או לידה מורכבת אחרת, על אחת כמה וכמה חשוב שתחזרי לכושר בהדרגה.

בעזרת פעילות גופנית הדרגתית ומותאמת לאחרי לידה, כמו תכנית האימונים M+1, תוכלי להחזיר את האיזון בדרך שבסופו של דבר תהיה המהירה והבטוחה ביותר.

אז פליז – אני מבינה שאת רוצה לחזור לגזרה. ואת רוצה לראות את המספרים שעל המשקל יורדים. ואולי בא לך כבר לעשות אימונים קורעים.. אבל זה לא הדבר הנכון ובטח שלא הדבר הבריא לגוף שלך. אני אומרת לך את זה כמאמנת מוסמכת לנשים אחרי לידה, וכמישהי שעברה לידה בעצמה. הייתי שם ואני מדברת מניסיון. החזרה ההדרגתית בסופו של דבר היא המהירה ביותר הבטוחה ביותר שתביא אותך לתוצאות הטובות ביותר. והסבלנות משתלמת.

בתוכנית האימונים M+1 לא תמצאי אימוני כסאח ואת לא תצאי מהאימונים קרועה סחוטה ועם דופק גבוה. זה פשוט לא מתאים לאימון אחרי לידה! לכן, אני ממליצה לבטוח בתהליך שהוא הדרגתי. אימון אחרי לידה הוא לא אימון קונבנציונלי. זה אימון מ-ש-ק-ם. בתוכנית M+1 רמת הקושי עולה משבוע לשבוע בהדרגתיות. ואנחנו עושות עבודה עמוקה, יסודית ואיכותית, מבפנים החוצה.

אל תדאגי, גם לריצות, לקפיצות ולפעילויות המאתגרות יותר, את תוכלי לחזור בהמשך, רק שאחרי תוכנית המיועדת לנשים אחרי לידה כמו M+1, את תעשי את זה עם שרירי ליבה חזקים יותר ומודעות גדולה הרבה יותר לעבודה נכונה ואיכותית. אפשר לומר שהתכנית תגרום לך להיות הרבה יותר מחוברת לגוף שלך.

האימונים בתכנית הם לא רק תרגילים, הם כוללים דגשים חשובים וידע מקצועי שחשוב שתקשיבי, תפנימי ותיישמי באופן כמה שיותר מדויק, האימונים מלאים בתכנים של חשיבה חיובית, העצמה ומוטיבציה כי אני יודעת כמה זה חשוב במיוחד בתקופה הזו.

אני רוצה לחדד כמה דברים, כי יכול להיות שאת מרגישה שאת מסוגלת ורוצה לעשות אימונים קורעים… אבל יש מצב שזה יפגוש אותך מאוחר יותר.

בהמון מקרים נדמה שנשים "חזרו לעצמן" חיצונית תיק-תק, אבל מה שקורה בפנים זה סיפור אחר לגמרי, שהרבה פעמים גם לא מדברים עליו ומלווה את אותן נשים יום יום בשארית חייהן. כמו למשל – כאבי גב, כאבים באגן ובזמן יחסי מין, דליפת שתן, טחורים, צניחת איברים, בקע, ובטן תמידית של חודש חמישי שהן מנסות להסתיר.

הרבה נשים מקבלות את המצב הקיים שמעכשיו ככה זה יהיה, קצת יותר בטן, פיפי בכל אפצ'י… מעטות משתפות ואחרות מקבלות בהומור. אבל אני מבטיחה לך שאפשר לשקם ולשפר ולהגיע לתוצאות מדהימות עוד יותר ממצב הגוף שהיה לך מלפני הלידה.

ואגב, זה אף פעם לא מאוחר. אבל, זה דורש סבלנות, ועבודה נכונה.

אז אהובה, הגוף שלך ממש לא מזמן יצר חיים, מגיע לגוף שלך הרבה כבוד על יצירת הפלא הזה, בבקשה תנו לו כבוד בהחלמה, הגוף שלך חכם ומתוחכם לכן תני לו זמן להחלים בקצב הנכון לו (שהוא קצב רגוע) ובעצימות הנכונה (שהיא עצימות מתונה!)

ואני מבטיחה לך שאת תקבלי ממנו בחזרה אהבה.


הצטרפי לאפליקציית הכושר שלי ולאלפי נשים שעשו את הצעד הראשון, התאהבו והגיעו לתוצאות מדהימות של גוף ונפש 💃💪

מתלבטת?
👈הקליקי לפירוט המסלולים👉

תוכלי להשאיר פרטים ונציגה תיצור קשר טלפוני!